Koncentrat białka serwatkowego – WPC

Podziel się:

wpc-koncentrat-bialka-serwatkowego

Koncentrat białka serwatkowego, czyli Whey Protein Concentrate ( WPC ) to najczęściej wybierane białko wśród osób chodzących na siłownie i chcących uzupełnić swoją dietę w tak pożądane w naszej diecie białko. Zapewne tysiące kilogramów tego białka przesypało się w szatniach po ekstremalnym treningu, w miejscu gdzie najczęściej przygotowuje się takie magiczne mikstury ( przynajmniej my tam przygotowujemy, w domu żona partnerka krzyczy 😉 ).

Czym właściwie jest WPC i dlaczego jest tak popularne ?

Białko serwatkowe posiada wysoką zawartość aminokwasów egzogennych, dlatego cechuje się jedną z najwyższych wartości odżywczych. Znajdziemy tam również aminokwasy rozgałęzione, które elegancko stymulują regenerację po intensywnym wysiłku. Można się łatwo domyślić, że WPC najlepiej ładować do shakera wypełnionego mlekiem ( wodą ) i pić po treningu.

..ile białka wsypać ?

Standardowo zazwyczaj jedną porcję, czyli jakieś 20-30 gramów, ale kto by tak dokładnie mierzył, brzuch nam od większej porcji nie wybuchnie. Warto mieć taką alternatywę, kiedy po treningu nie mamy czasu na zjedzenie porządnego posiłku.

 

 

Oceń artykuł:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Komentarz do “Koncentrat białka serwatkowego – WPC

  • TMEix

    (21 września 2016 - 17:35)

    Również lubię żyć niebezpiecznie i nie sugeruje się porcjami na opakowaniach 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *