Mistrzynią IFBB Pro została 52-letnia mama!

Podziel się:

Kobiety myślą, że ich figura diametralnie zmienia się po upływie 30 roku życia oraz po urodzeniu dziecka. Odpuszczają sobie, są ciągle zmęczone, nie umieją znaleźć czasu na trening.  Kimberly Blankenship z Alabamy jest doskonałym przykładem na to, że można żyć inaczej! Ta 52-letnia mama dwójki dzieci została mistrzynią IFBB i to w lidze PRO!

Pierwszy raz wystartowała w zawodach w 2009 roku i właśnie wtedy rozpoczęła karierę. Od zawsze podziwiała zawodniczki fitness oraz ich figurę. Wyglądała przeciętnie – jak każda mama w średnim wieku. Postanowiła w końcu dołączyć do grupy tych kobiet, które zawsze podziwiała. W wieku 44 lat postanowiła zasięgnąć rad trenera personalnego oraz dietetyka. Kiedy nauczyła się swojego ciała, zaczęła zauważać imponujące zmiany w swojej figurze.

Szybko nauczyłam się, że “czysta dieta” jest kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Przez dwanaście tygodni stosowałam ścisłą dietę wysokobiałkową o niskiej zawartości węglowodanów i wystąpiłam w pierwszych zawodach w wieku 45 lat. To mnie wciągnęło!

 

Początki nie były łatwe. Kimberly sukcesywnie startowała w zawodach dwa razy do roku, aż w końcu w 2015 nastąpił przełom. Zdobyła IFBB Card w wieku 50 lat!

Pomimo krytyki i różnych uwag dotyczących treningu, Kimberly realizuje swoje plany i zawsze powtarza wszystkim, że wierzy w to, że można osiągnąć wszystko. Trzeba tylko chcieć.

Zawsze mówię ludziom, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie diety i treningu. Moja rada dla nich polega na wyznaczaniu realistycznych celów – nie próbuj konkurować z tym, co widzisz w mediach. Dopóki idziesz do przodu, wygrywasz.

Oprócz Kimberly, dobrym przykładem są Polki – Agnieszka Kubaczka oraz Monika Zborowska. Odnoszą sukcesy w Polsce i doskonale motywują te kobiety, które w kwestii swojej formy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

 

Oceń artykuł:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentarz do “Mistrzynią IFBB Pro została 52-letnia mama!

  • Natasza

    (9 lutego 2018 - 20:36)

    Bo wiek t tylko liczba 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *