Rodzaje kreatyny. Najpopularniejsza i najlepsza kreatyna.

Podziel się:

Rynek suplementacji jest tak szeroki, że osoby szukające odpowiedniego produktu dla siebie dostają zawrotu głowy chcąc znaleźć środek, który przypasuje ich celom treningowym. Mało tego, wybór jednej substancji, która występuje w kilku formach może nabawić nas bólu głowy. Przedstawimy Wam małą ściągawkę z różnych rodzajów kreatyny, które dostępne są na naszym rynku.

kreatyna-rodzaje

 

Najpopularniejsze formy kreatyny to:

Monohydrat kreatyny, stanowi podstawową formę kreatyny, która stanowi bazę do połączenia z innymi substancjami w molekuły, o nieco innych właściwościach. Monowodzian to nic innego jak kwas metylowo-iminomocznikowo-octowy.
Jabłczan kreatyny (TCM), jest to połączenie cząsteczki kreatyny z kwasem jabłkowym. Kwas jabłkowy wykazuje działanie synergistyczne do działania kreatyny, wspomaga gospodarkę energetyczną organizmu.
Ester Etylowy kreatyny (CEE), stanowi formę estryfikowaną kreatyny, która ma na celu zwiększenie biodostępności keratyny w naszym ciele.
Chelat magnezowy kreatyny, jest to połączenie chelatu magnezu z cząsteczką kreatyny. Magnez wykazuje właściwości agonistyczne do kreatyny, wspomaga jej funkcję w naszym ciele.
Buforowany monohydrat kreatyny. Proces połączenia kreatyny z buforem wodorowęglanowym. Ma na celu zwiększenie odporności kreatyny na przekształcanie do jej nieaktywnej formy – kreatyniny.
Cytrynian kreatyny. Połączenie to wspiera przyswajalność kreatyny. Dodatek kwasu cytrynowego, stanowi uzupełnienie elementu cyklu Krebsa, co dodatkowo wspomaga gospodarkę przemian energetycznych.
Orotan kreatyny. Połączenie witaminy B13 z cząsteczką kreatyny ma na celu podnieść jej właściwości anaboliczne.
Pirogronian kreatyny. Połączenie pirogronianu wspomaga wychwyt glukozy w naszym ciele, aby spowodować lepszy transport kreatyny do mięśni.
Glukonat kreatyny. Połączenie kreatyny i glukozy, ma na celu zwiększyć wyrzut insuliny, która dba o transport kreatyny w organizmie.
Azotan kreatyny. Istotą połączenia jest poprawa przepływu substancji w naczyniach krwionośnych. Azotany odpowiadają za lepszą rozpuszczalność całej cząsteczki i wchłanianie suplementu.
Kreatyna AKG, to molekuła w skład, której wchodzi alfaketoglutaran i kreatyna. Alfaketoglutaran odpowiada między innymi za metabolizm węglowodanów, co ma sprzyjać transportowi kreatyny do mięśni.
Fosforan kreatyny. Stanowi połączenie kreatyny i fosforu, którego zadaniem jest wsparcie dla gospodarki energetycznej naszego ciała.
Kreatyna HCL. To czysta farmaceutyczna kreatyna, która w postaci chlorowodorku wykazuje silną biodostępność i praktycznie 100% wchłanianie.
HMB kreatyny. Jest to połączenie kreatyny z cząsteczką HMB, która ma na celu zwiększenie możliwości kreatyny.

Która kreatyna jest najlepsza?

Jak widzimy lista substancji jest naprawdę imponująca. Część z tych form kreatyn jest dostępna jedynie w postaci produktów złożonych nazywanych stackami kreatynowymi, a ich zakup, jako monopreparatu jest dość trudny i czasem kosztowny. Osoby stosujące kreatynę najchętniej korzystają z suplementacji monohydratem czy też jabłczanem. Obecnie coraz większą popularność zdobywa również kreatyna w formie HCL, której dawkowanie jest kilkukrotnie mniejsze niż popularnego mono.

Oceń artykuł:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *