Trening kardio. Zalety treningu kardio

Podziel się:

bieganie-kardio

W obecnych czasach przynajmniej większość z nas stara się być fit, być osobami aktywni. Zdecydowana większość z osób trafionych piorunem aktywności została jednocześnie zarażona pasją biegania. Jest to bez wątpienia najprostsza i chyba jedna z najtańszych form aktywnego wypoczynku. No i na szczęście można do niej podchodzić na różne sposoby. Zdecydowana większość “zarażonych” preferuje już poważne treningi, których podsumowaniem są starty w biegach zorganizowanych na 5 kilometrów, 10 kilometrów, półmaratonach, do maratonów włącznie. Są jeszcze oczywiście różne biegi ultra, ale to już może na razie pominę.

Jednak, okazuje się, że nie trzeba aż posuwać się do biegania, by prowadzić zdrowe, aktywne życie. Tym bardziej, że bieganie niesie za sobą różne i to wcale nie incydentalne przypadki urazów, a nawet kontuzji. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy nasz pasją staje się trening kardio. Brzmi to interesująco, kojarzy się jednoznacznie z sercem, ale warto wiedzieć ” o co tutaj biega”, czy raczej ” z czym to się je”. Oficjalnie i w wielkim skrócie możemy napisać, że jest to forma ćwiczeń, której celem jest poprawienie wydolności naszego serca. Może go uprawiać każda osoba bez wyjątku, pomaga w zgubieniu nadmiernych kilogramów. Dodatkowo ma zbawienną moc na nasze krążenie, dotlenia nas i jest zbawienne dla naszego całego organizmu. Umiarkowane ćwiczenia kardio w czasie nie krótszym niż pół godziny to najskuteczniejszy sposób na szybką utratę zbędnych kalorii.

Oceń artykuł:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 thoughts on “Trening kardio. Zalety treningu kardio

 • Kamila Cynowska

  (11 października 2016 - 09:33)

  Witam, chciała bym się zapytać o ćwiczenia typu kardio, podobno znacznie przyspieszają metabolizm organizmu przez co łatwiej zrzucić kilogramy – czy jednak mogą być one w jakiś sposób szkodliwe dla zdrowia? Bardzo proszę o odpowiedź czy tak warto regularnie ćwiczyć? Bo już słyszałam o nich podzielona zdania i sama nie wiem co jest prawdą.

  • KochamSilownie

   (7 listopada 2016 - 12:27)

   Nie są szkodliwe dla zdrowia, chyba że ktoś przesadza z treningiem pomijając dietę. Trening kardio to bardzi popularna metoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *