Wade McCrae Washington – PRO kulturysta z porażeniem mózgowym

Podziel się:

Wade McCrae Washington miał dosyć powodów, aby się poddać. Od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe, a w wieku 12 lat zdiagnozowano u niego skoliozę. Jednak ten 47-latek nie poddał się i chciał, żeby jego życie wyglądało inaczej, niż na jakie został skazany z powodu swojej niepełnosprawności. Od 12 roku życia Wade marzył o tym, by zostać kulturystą lub zawodowym zapaśnikiem. Chciał być kimś znanym i zapisać się w historii sportu. Zamiast użalać się nad sobą, skupił się na celach, które wydawały się możliwe do zrealizowania, a kulturystyka była jednym z nich. Z upływem czasu, stała się ona jego całym życiem. Pewnego dnia Wade wszedł do Houston Gym w Teksasie, gdzie od razu rzucił mu się w oczy pewien baner. Wysoko na ścianie sali gimnastycznej był biały napis, który brzmiał: “Tina Chandler z Houston Gym, Nationals Champion IFBB 2007″. Ten widok jeszcze bardziej nakręcił Wade’a. Tina Chandler, trenerka w Houston Gym, była pierwszym członkiem siłowni, która osiągnęła status PRO. Właśnie w tym momencie, Wade wyobraził sobie swoje imię na własnym banerze w tym samym odważnym, czarnym tekście, wiszącym tuż obok Tiny. To właśnie Tina stała się jego “aniołem stróżem”, który pilnował jego treningów.

Ale po tym jak zmarła jego ukochana babcia, która była jego największą fanką, Wade wpadł w depresję. Przestał ćwiczyć i pogrążył się w żałobie. Minął rok, gdy zdał sobie sprawę, że nie chce dłużej trwać w tym stanie i pragnie spełniać marzenia. Chciał pokazać innym niepełnosprawnym, że wszystko jest możliwe. Wrócił do treningów, a wsparcia udzielała mu żona BJ, która również dołączyła do niego. Po pewnym czasie zaczęli szukać zawodów, w których Wade mógłby wystąpić. Dowiedzieli się o Nspire Sports League (NSL), gdzie jest odpowiednia kategoria dla niepełnosprawnych. Wade dopiął swego i zdobył medal o którym marzył! Od tego momentu uwierzył w swoje możliwości i stał się pewny siebie. Ale to nie wszystko! Niepełnosprawny zawodnik zdobył upragniony status PRO i kolejnym jego celem jest stać się legendą kulturystyki. Osiągnął cel sprzed kilku lat i baner, o którym marzył, wisi teraz w klubie. 5 maja będzie rywalizował w kolejnym konkursie w Texasie w Global Bodybuilding Organization.

“Chcę udowodnić, że osoby niepełnosprawne mogą robić wszystko, co chcą, jeśli na to ciężko pracują. Tym razem jestem gotowy. Jestem gotowy, by wygrać. “

Jesteśmy pełni podziwu dla Wade’a, za wysiłek i pracę jaką włożył w dążeniu do spełnienia swoich marzeń! A Ty? Nadal masz wymówki?

View this post on Instagram

Job well done for our team, and two incredible individuals who didnt let CEREBRAL PALSY get in their way! I am proud to have been privileged to help guide and coach them along this journey as well as my husband, @carlducena who helps keep us going and to complete our efforts in TEAMWORK !!!! “It Takes A Village” and THIS village is PROUD !!!! @wadethecpbodybuilder_gbo_pro became a professional bodybuilder with @globalbodybuildingorganization is on top of his game after winning his second Annual Title GBO PRO ADAPTIVE BODYBUILDER CHAMPION – MR ATLAS !!!!! @bj_queen_of_cp has come further than anyone by losing OVER 50 POUNDS (172 to 115) in ONE YEAR to compete alongside HER HUSBAND ON STAGE at this past weekend’s GBO Mr & Mrs Atlas — enjoy the pics and videos of all of our hard work in providing the BEST EXAMPLE of “CAN” !!!! #NORMALTOBEFIT 🙏🏼❤️🌎💪🏽🏋🏼‍♀️✅🌟👮🏽👱🏼‍♀️👸🏽🤴🏾👒🌻🍏🏅🎬❤️🙏🏼 #NormalToBeFit #TinaCity #TeamTCKinects #bodybuilding #TiCaMiEnt #CarlandTina #CarlDucena #TinaChandler #TeamworkMaesTheDreamwork #BJQueenofCP #Wadethecpbodybuildergbopro #Theman #TheFirstGBOAdoptiveProBodybuilder #BjGlaze #WadeMcCraeWashington #whatCPlookslike #CP #cerebralpalsy #ability #abilities #disability #disabilities #nolimits #noexcuses #adaptive #adaptivesports #bodybuilding

A post shared by Tina Chandler IFBB Pro (@tinachandlerpro) on

View this post on Instagram

I love what I do!

A post shared by Wade McCrae Washington (@wadethecpbodybuilder_gbo_pro) on

 

 

Oceń artykuł:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *